VARLIĞININ VAR OLUŞU

  1. Anasayfa
  2. Koçluk
  3. VARLIĞININ VAR OLUŞU
VARLIĞININ VAR OLUŞU

VARLIĞININ VAR OLUŞU

 

İnsan; yaradılışı mükemmel bir sistemle organize edilmiş mucize bir enerji.

Ya Evren; uçsuz bucaksız sonsuz olasılıklar barındıran eşsiz bir organizma, evet organizma; canlı bir varlığı oluşturan organların tümü, organ bütünü.

Böylesine sınırsız büyüklükte ,tahmin edemeyeceğimiz bollukta , tümü canlı, görünen ve görülemeyen bir kalabalığın içerisinde nasıl oluyor da yalnızlıktan söz edebiliyoruz. Nasıl yok olduğunu söylüyor ve düşünüyoruz. Ünlü filozof Diyojen yüzyıllar öncesinde bizim değerlendirmemizce zengin bir kişi olarak dünyaya gelip, yine bizim bakış açımızdan fakir olarak bu dünyadan göçüp gitmiştir; ancak Diyojen hiç bir zaman zenginlik ve fakirliğin parayla ölçülendirilemeyecek bir meta olduğunu özellikle vurgulamıştır. insanlar ya zengin olarak yaşar yada fakir olarak yaşarlar bense hep zengin dim diyerek bu tezini de böylece pekiştirmiştir. Ünlü Filozof Diyojen ” sen beni asağılayabilirsin ama ben aşağılanmam derken ” nasıl da güzel belirtmiş aslında insanların tüm yaşamlarını belirleyip şekillendiren gücün tamamen içlerinde barındırdığı saf enerjiye ait olduğunu . Bunca şey söylüyoruz , biliyoruz ancak anlatmak istediğimiz şey şu enerji alanlarınızı bozan hayatınızı allak bullak eden tek şey; enerji bedenimizdeki dağınık bulanık karışık duygu ve düşünce deformasyonunuz. Sizi bir başkasının yaptığı veya söylediği hiç bir şey kötü hissettiremez sadece hissettiğiniz duygunun hatırlanmasına sebep olur.

Oysa ki yaşamak ; her gün yeni bir heyecan , yeni bir umut , yeni bir fırsat sunarken tüm evren yaşam için kendini ve etrafını keşfetmek ,dinlemek, şükretmek , farketmek , üzere kurulmuşken sen bunca kalabalıkta kendini kendi yalnızlığına hapsetmek ancak senin bir seçimin olabilir . İçinde ki boşluğu cansız bir kaç eşya ya köle ederek zengin olman pekte mümkün görünmüyor. seni tüketen öfkene, kibrine ,kavgana esir edemeyecek kadar canlı ve kıymetlisin varlığının farkına var.
Hayatınızda ulaşmak isteyipte ulaşamadığınız pek çok şey gibi şuan bana ulaşma imkanınızın olmadığını düşünüyorsanız gerçekten bu böyle olacaktır.Ve ben işte tamda senin için şuraya tüm ulaşamadıklarına uygulayabileceğin bir kaç basit ancak etkili ve sizi rahatlatacak bir kaç adım eklemek istiyorum.

*Ulaşmak istediğiniz şeyden önce kendi varlığınızın farkına varın. (Gözlerinizi kapatarak olması daha etkili olacaktır)

*Ulaşmak istediğiniz her ne ise onu düşünün ve sizi nasıl hissettirdiğini gözlemleyerek duygularınızı adlandırın (en zorudur ama kendinize tam olarak dürüst olun) (böyle değil dediğiniz duygulara özellikle dikkat edin niçin özellikle red etmeyi sectiginizi düşünün)

*Nasıl ile başlayan ucu açık kendinizle sohbet edebilecek sorular sorarak kendinizi serbest bırakın.

*Cevaplar kendiliğinden gelecektir.

*Enerji aktivasyonu olmadığından süreç daha uzun ve zorlu olabilecegi gibi sizleri inanılmaz sonuçlara ulaştıracak bu kadar kolay mıydı diye soracaksınız kendinize ve evet bu kadar kolay.

“Sorgulanmadan yaşanan bir hayat yaşanmış sayılmaz”
(Sokrates)

Avatar

Tülay Şahin

Üyelik Tarihi:  7 Temmuz 2020